„HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!”

„HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!”

30.05. 2023 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Ogólnopolskiej Kampanii Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Aktualna, czwarta edycja akcji, realizowana jest pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” Celem kampanii jest uświadomienie młodych ludzi, że:

nielegalny hazard jest w Polsce zakazany

• hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie

• osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach

Przekaz kampanii koncentruje się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS. Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Koordynatorem kampanii na terenie województwa lubelskiego jest Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, której przedstawiciel w sposób interesujący i obrazowy przeprowadził szkolenie wśród uczniów. Prowadzący pokazał z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

Akcja edukacyjna KAS organizowana jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Tekst i zdjęcia: Pani Iwona Szuplewska

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content