Ogłoszenia

MIĘDZYPOKOLENIOWA LEKCJA PATRIOTYZMU

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z rodzicami, dziadkami w dniu 23 listopada 2022 roku (środa) o godzinie 19.00 do Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11, Lublin) na wielopokoleniową lekcję patriotyzmu, która odbędzie się w ramach Projektu Integracja międzypokoleniowa – tradycja, teraźniejszość, przyszłość kultywującego tradycję wspólnego rodzinnego śpiewania w ROKU POLSKIEGO ROMANTYZMU. Przedsięwzięcie finansowane jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki a partnerami projektu są Fundacja imienia Mikołaja z Radomia oraz Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

Lekcja patriotyzmu to swoisty koncert, w którym wezmą udział: Alicja Węgorzewska- śpiewaczka operowa, Maciej Miecznikowski – śpiewak operowy, piosenkarz oraz Robert Grudzień – mistrz organów, pianista. O istocie hymnów, ich znaczeniu oraz zasadach zachowania podczas śpiewu opowie Anna Drela – historyk.

Tematem przewodnim lekcji będzie znaczenie hymnu w tradycji narodowej oraz przypomnienie wpływu Wielkich Polaków na losy kolejnych pokoleń. Przedstawione zostaną pieśni hymniczne towarzyszące narodowi polskiemu przez wieki (Bogurodzica, Boże coś Polskę, Warszawianka, Rota, Pieśń Legionów Polskich, Hymn Armii Krajowej Modlitwa Obozowa czy Czerwone Maki na Monte Cassino). Podczas lekcji odbędzie się wspólne odśpiewanie wybranych hymnów.

Wstęp jest wolny.

Szczegółowych informacji w imieniu organizatorów udziela Robert Grudzień

nr tel. 601306483

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst

Wyświetl statystyki i reklamy

Promuj post

Lubię to!

Komentarz

Udostępnij

GOTOWI DO SZKOŁY

OGŁOSZENIE O ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się 1 września o godz. 8.00 w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie.

 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie o godz. 9.00.

Poranny wyjazd autobusu szkolnego z Milejowa o godz. 6.50.

Powrotny wyjazd autobusu szkolnego z Łańcuchowa o godz.   11.30.

OGŁOSZENIE- ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się 24 czerwca o godz. 8.00 w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie o godz. 8.45.

Poranny wyjazd autobusu szkolnego z Milejowa o godz. 6.50.

Powrotny wyjazd autobusu szkolnego z Łańcuchowa około godz. 12.00

TYDZIEŃ DLA ZIEMI

OD PIĄTKU 22 KWIETNIA NASZA SZKOŁA STARTUJE Z AKCJĄ „TYDZIEŃ DLA ZIEMI”

Spotkanie autorskie z pisarzem Panem Jackiem Łapińskim

W piątek 22 kwietnia 2022 r. o godz. 9:00.  w szkole odbędzie się spotkanie z pisarzem Panem Jackiem Łapińskim, autorem książek „Dlaczego warto czytać?’”,  „Z uśmiechem Ci do twarzy”,  „Jak być lepszym?”

Autor będzie mówił, między innymi, dlaczego warto czytać i o wpływie pozytywnego myślenia…

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książek z autografem autora.

1.04.2022 r.

1.04.2022 r.

1.04.2022 r.

08.03.2022r

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie ogłasza nabór dzieci z roczników 2019, 2018 i 2017 ( trzy, cztero

i pięciolatków) do Przedszkola, dzieci urodzonych w 2016 roku

( sześciolatków) do Zerówki oraz dzieci z rocznika 2015 roku (siedmiolatków) do klasy I

14.02.2022r

Informacja na temat nowych przepisów dotyczących karty rowerowej.

Szanowni Państwo, na prośbę Pana Mariusza Szajwaja – Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, informuję, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują znowelizowane przepisy Kodeksu wykroczeń dotyczące art. 94. – [Prowadzenie pojazdu bez uprawnienia] , dodano nowy paragraf w brzmieniu: § 1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych. Co oznacza, że brak dokumentu [karty rowerowej] w razie kontroli może kosztować rodzica nieletniego rowerzysty nawet 1500 złotych.

Z poważaniem Jolanta Wójcik

03.02.2022r

Szanowni Państwo
Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00.   


Link do przekazania rodzicom zostanie Państwu przesłany oddzielną wiadomością.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content