Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

     Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła  otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Gratulujemy uczniom klasy pierwszej!

            Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Pierwszoklasiści z naszej szkoły również dołączyli w tym roku do kolejnej edycji Akademii i otrzymali komplet materiałów edukacyjnych opracowanych przez  wydział Komendy Głównej Policji.                

           W klasie I  odbył się cykl lekcji, na których dzieci zgłębiały wiedzę o zasadach ruchu drogowego, uczyły się poprawnego zachowania  w sytuacjach zagrożenia oraz jak ich unikać. Podczas tych zajęć oglądały filmy, prezentacje, wykonywały różne zadania. Po zakończeniu części teoretycznej dzieci przystąpiły on-line do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Wszyscy uczniowie klasy I odpowiedzieli bezbłędnie na pytania i otrzymali Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Dodatkowo uczniowie przygotowali  Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa, czyli zestaw bezpiecznych zasad, które będą obowiązywały w klasie,  przez cały okres edukacji wczesnoszkolnej.

Tekst: Pani Iwona Szuplewska

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content