BEZPIECZNE WAKACJE

Zbliżają się wakacje, dlatego naszą szkołę odwiedzili policjanci z KPP w Łęcznej, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Największe zaciekawienie dzieci  wzbudziło spotkanie z psem patrolowo-tropiącym Mado. Przewodnik psa opowiedział o specyfice pracy policyjnych psów. Mado, pod kierownictwem opiekuna zaprezentował swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury.  Spotkanie było bardzo atrakcyjne, gdyż dzieci miały okazję zobaczyć nieco innego „pracownika” policji.   Mamy nadzieję, że dzieci na długo będą pamiętały tę nietypową wizytę.