WYCIECZKA KLASA I – III ZAMOŚĆ – ZWIERZYNIEC Z PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

WYCIECZKA KLASA I – III ZAMOŚĆ – ZWIERZYNIEC Z PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

Dnia 15 czerwca 2023 r. uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami wyruszyli na wycieczkę do Zamościa i Zwierzyńca. Wycieczka została  zorganizowana z programu „Poznaj Polskę”.

Uczniowie odwiedzili Ogród Zoologiczny, gdzie dzieci podziwiały zwierzęta i uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych. Następnie uczestnicy wycieczki złożyli wizytę w Zamojskie Manufakturze Słodyczy „Tęcza”, gdzie miały możliwość poznać proces produkcji słodyczy oraz własnoręcznie mogły wykonać lizaki. Potem wyruszyły na zwiedzanie pięknego miasta Zamość. Dzieci podziwiały historyczny zespół miasta w zasięgu obwarowań IXI wieku oraz całe Stare Miasto: Rynek wielki, z renesansowymi kamieniczkami, Ratusz z zewnątrz, Katedrę z zewnątrz i Pałac Zamojskich. Na koniec udały się do Zwierzyńca, gdzie odbyły spacer po urokliwym miasteczku na Roztoczu: Park, Pomnik Szarańczy, Kościół „Na Wodzie” , Pałac Plenipotenta, stawy Marysieńki, stawy „Echo”.

Zdjęcia: Pani Emilia Kostrobało

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content