Gminny Konkurs mitologiczno – biblijny „U źródeł kultury” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Milejów.

Gminny Konkurs mitologiczno – biblijny „U źródeł kultury” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Milejów.

19 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbył się drużynowy Gminny Konkurs mitologiczno – biblijny „U źródeł kultury” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Milejów. Wydarzenie miało na celu propagowanie edukacji klasycznej, poszerzenie wiedzy uczniów na temat Biblii i mitologii oraz ich wpływu na język codzienny, a także rozwijanie u uczniów umiejętności współdziałania w grupie. Swoją wiedzę i umiejętności aktorskie zaprezentowała młodzież ze szkół w Białce, Jaszczowie, Łysołajach i Łańcuchowie. Drużyny przygotowały przepiękne scenki z Biblii lub mitologii greckiej, a następnie odpowiadały na pytania. Poziom był niezwykle wyrównany, o zajętych miejscach decydowały pojedyncze punkty. I. miejsce zajęły dziewczęta z Jaszczowa: Milena Zasybska, Wiktoria Kopeć i Oliwia Wiśniewska pod kierunkiem pani Iwony Pasiecznej i Andrzeja Gańskiego, II. miejsce – Martyna Wojtaluk, Aleksandra Żydek i Antoni Suryś z Łysołaj, których przygotowała pani Ina Baryła. Po dogrywce na III. miejscu uplasowali się Paweł Borowiec, Franciszek Kaźmierczak i Jakub Kopeć z Jaszczowa pod kierunkiem pana Mariusza Orłowskiego. O włos od podium znaleźli się Nikodem Szeliga, Filip Kargol i Maja Kociuba z Białki, którzy przyjechali z panią Jolantą Wasilak. Kolejne dwa miejsca przypadły w udziale drużynom gospodarzy: Dominice Wachowiec, Wiktorii Tylec, Julii Jabłońskiej, Zuzannie Bartosiewicz, Magdalenie Szurek i Kacprowi Kondrackiemu. Pani Dyrektor wręczyła uczestnikom nagrody, dyplomy oraz statuetki wydrukowane na drukarce 3D. Projekty przygotowała pani Anna Nazarewicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy z zakresu Biblii i mitologii greckiej oraz talentu aktorskiego. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. Magdalena Falkiewicz i Janusz Bączek

Zdjęcia: Anna Nazarewicz

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content