WIZYTA W IPN W LUBLINIE

WIZYTA W IPN W LUBLINIE

„Dziś Teleranka nie będzie” W piątek 16 grudnia 2022 w siedzibie IPN w Lublinie, odbył się turniej dla szkół podstawowych województwa lubelskiego z klas 4–6 „Dziś Teleranka nie będzie. Stan wojenny w Polsce”. Celem turnieju było rozbudzenie zainteresowania historią najnowszą Polski oraz upowszechnienie wiedzy na ten temat wśród dzieci i młodzieży. W turnieju uczestniczyli uczniowie klasy VIII: Bartosz Czuchryta, Gabriel Jakubowski i Paweł Świderczuk. Ich drużyna przyjęła nazwę „Kornelowcy”. Turniej przebiegał w kilku etapach, w skład których wchodziły zadania o zróżnicowanej formie i poziomie, w tym zadania opisowe, testowe, manualne. Uczestnicy rozwiązywali zadania drużynowo. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu. Koordynatorem regionalnym projektu była pani Agnieszka Skura- starszy specjalista IPN.

Tekst i zdjęcia: Pan Janusz Bączek

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content