WIGILIA

W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do kultywowania szeregu pięknych zwyczajów wpisanych w tradycję Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie. Jednym z nich jest „szkolna wigilia”, która odbyła się 22 grudnia i zgromadziła przy świątecznym stole całą społeczność szkolną.  Nie zawiedli także zaproszeni Goście: ks. Tomasz Konstanciuk, sekretarz Gminy Milejów Pani Zofia Tchurzewska, kierownik OPS w Milejowie Pani Barbara Stankiewicz-Truk. Swoją obecnością zaszczycili nas też nasi emeryci i rodzice.

Mogliśmy posłuchać pięknych, wprowadzających w świąteczny nastrój kolęd. Dzięki inscenizacji uczniów z naszej szkoły każdy mógł przypomnieć sobie na co tak naprawdę powinniśmy zwracać uwagę podczas świąt Bożego Narodzenia. Całości dopełniły przepiękne dekoracje i stroiki wykonane przez uczniów i pracowników szkoły.

Dyrektor szkoły Pani Jolanta Wójcik podziękowała uczniom za przygotowanie części artystycznej,    a pracownikom za przygotowanie smacznych potraw wigilijnych.  Był barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryba i śledzie. Natomiast rodzice usmażyli przepyszne racuchy.  Okolicznościowe przemówienie zakończone świątecznymi życzeniami wygłosiła Pani dyrektor Jolanta Wójcik. Serdecznych słów nie szczędzili także zaproszeni goście. Zwieńczeniem całej uroczystości było poświęcenie opłatków i modlitwa odmówiona przez księdza proboszcza Tomasza Konstanciuka. Następnie wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej.

Dziękujemy Pani Annie Obarze i Panu Januszowi Bączkowi za czuwanie nad całością uroczystości.

Zdjęcia: Pani Emilia Kostrobało