„ Bezpieczne dziecko na wsi”

„ Bezpieczne dziecko na wsi”

15 grudnia uczniowie klasy II i III uczestniczyli w spotkaniu  pod hasłem, „ Bezpieczne dziecko na wsi”, które przeprowadził przedstawiciel KRUS w Łęcznej pan Ireneusz Łopąg.  Spotkanie miała na celu popularyzację wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, ochrony zdrowia      i życia, a także promowanie wśród uczniów pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą. Omówione zostały niebezpieczne czynności, związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Dzieci obejrzały film „Gra o zdrowie i życie” oraz uczestniczyły w pogadance na podstawie obejrzanego  filmu i własnych doświadczeń. Następnie odbył się konkurs wiedzy, za który uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody. Na koniec spotkania każdy  z uczestników otrzymał kolorowanki oraz kamizelki odblaskowe.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content