WALENTYNKI

Dziś, 14 lutego, w naszej szkole obchodziliśmy święto zakochanych czyli Walentynki. To dzień, w którym można okazać swoją sympatię innej osobie, przekazać miłe słowo lub życzenia. W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego aktywowali pocztę walentynkową, przygotowali karteczki z życzeniami i miłymi słowami do oderwania i podarowania wybranej osobie, a także przygotowali gazetkę poświęconą dzisiejszemu świętu, z której można było dowiedzieć się skąd wywodzą się Walentynki, kim był święty Walenty i jaka krąży o nim legenda, a także jak obchodzone są Walentynki w Polsce i na świecie.

Uczniowie przygotowali kartki walentynkowe jako wyraz sympatii i przyjaźni pod adresem swoich kolegów i koleżanek. Nie zabrakło również życzeń i ciepłych słów dla nauczycieli. Tak miłe gesty sprawiły, że na wielu twarzach zagościł uśmiech.

Tekst i zdjęcia: Pani Katarzyny Kondracka