ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 1. października nasza społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję spotkać się i spędzić razem czas na świeżym powietrzu. Szkolną tradycją jest wspólne pieczenie ziemniaków w ognisku. Oprócz ziemniaków, wszyscy mieli okazję upiec również kiełbaski, a także zakupić pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Dzięki firmie Dawtona każdy z uczniów dostał porcję owoców w postaci smakowitych musów, za co bardzo dziękujemy. Każdy uczeń dostał dodatkowo porcję słodkiej waty cukrowej – dzięki naszej Radzie Rodziców. Dzisiejsze święto to nie tylko smakołyki. Wszyscy mieli okazje spróbować swoich sił w piłkarskiej rozgrzewce, badmintonie, przeciąganiu liny, a młodsze dzieci szalały na torze przeszkód. Zasłużeni dostali okazjonalne medale. Na okoliczność „Święta Pieczonego Ziemniaka” powstała ścianka do zdjęć z której korzystały dzieci i dorośli. Ponadto podczas sobotniej zabawy powstały artystyczne, ziemniaczane dzieła sztuki. Uczestnicy stworzyli ziemniaczane jeże oraz pieczątkowe, jesienne obrazy. Dziękujemy serdecznie za udział, za zaangażowanie, za zabawę i wspólny czas. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkanie za rok!

Tekst: Pani Anna Nazarewicz

Zdjęcia: Pani Izabela Szymczuk

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content