AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

W piątek 30 września 2022 roku, wzorem lat ubiegłych NASZA SZKOŁA włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”.

W tym roku akcja Sprzątanie świata odbywała się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, kształtowanie nawyków ekologicznych, nauka segregacji śmieci oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

Uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami wyposażeni w worki i rękawiczki wzięli się do roboty          i usunęli śmieci zalegające w najbliższej okolicy. Pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość muszą zadbać o stan środowiska w najbliższej okolicy.

Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać i dbamy o środowisko.