Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.Święto to ma w naszym kraju 20 – letnią tradycję.Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.Patronką wydarzenia wybrano Janinę Porazińską , wybitną pisarkę i autorkę książek dla dzieci.Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.Głośne czytanie ,co jest motywem przewodnim, jest dobrą okazją do budowania więzi i poczucia wspólnoty.W tym roku nasza Szkoła po raz pierwszy włączyła się do Akcji Głośnego Czytania.W rolę czytających wcielili się nauczyciele,bibliotekarze oraz sami uczniowie.Czytanie odbywało się w klasach, Bibliotece Gminnej,Oddziałach Przedszkolnych oraz podczas zajęć świetlicowych.Święto warto obchodzić każdego dnia.W związku z tym zachęcamy rodziców,dziadków oraz uczniów do głośnego czytania swoim dzieciom,wnukom i młodszemu rodzeństwu.Wszystkim czytającym i słuchającym serdecznie dziękujemy: Sylwia Tabaczewska -Roczon i Magdalena Falkiewicz.Tekst: Sylwia Tabaczewska – Roczon

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content