3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W naszej Szkole dzień ten jest i zawsze będzie dniem szczególnym. Może dlatego, że bliskie są nam dzieci z niepełnosprawnością, które uczą się w naszej Szkole. W tym roku szkolnym obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przyjęły formę akcji informacyjnej, przypominającej, że choć są takie osoby wśród nas, mają one takie same potrzeby jak my i chcą być traktowane na równi z pełnosprawnymi osobami.

W dniu dzisiejszym dzieci z oddziału przedszkolnego, również pozyskały informacje na temat niepełnosprawności, przy czym wykonały piękne kolorowanki.

Pamiętajmy o osobach niepełnosprawnych nie tylko w dniu ich święta, ale każdego dnia. Traktujmy ich, jak byśmy chcieli, żeby nas traktowano.

Znana aktorka filmowa i teatralna Anna Dymna, napisała kiedyś: „ (…) osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować”.

Tekst i zdjęcia: Pani Monika Jakubaszek