Dzień Górnika

„Tam pod ziemią w ciemnym chodniku , wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka , dzwonią kilofy , pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym.” 4 grudnia jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą Górnicy, z tej okazji dzieci z przedszkola i klas I-III miały możliwość wzbogacenia wiedzy na temat tego trudnego zawodu. Górnictwo związane z naszym regionem poznawały na podstawie wyświetlanych filmów oraz wspólnej pogadanki. Oglądały szczątki prehistorycznych roślin odciśniętych w skałach pozyskanych z kopalni w Bogdance. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną za pomocą węgla rysunkowego, po której większość z nich wyglądała jak prawdziwy górnik 🙂 Dzieci uczestnicząc w dzisiejszych zajęciach zrozumiały jak ważna i trudna jest praca Górników, którym należy się szacunek i uznanie za codzienny trud. Wszystkim Górnikom z okazji ich święta, życzymy tylu wyjazdów co zjazdów. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!!!