Wycieczka klasa I-III i oddziału przedszkolnego

Wycieczka klasa I-III i oddziału przedszkolnego

Już po raz drugi w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas I-III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego oglądały przedstawienie teatralne zorganizowane przez Katolicki Teatr z Krakowa, który gościnnie występował w kinie LOT w Świdniku. Tym razem było to spotkanie z bohaterami baśni J. H. Andersena. Aktorzy wyzwolili u dzieci moc radości i wiele energii w czasie wspólnego śpiewania. Być w Świdniku i nie zobaczyć helikoptera? To niemożliwe! Dlatego odwiedziliśmy Centrum Kształcenia Zawodowego. Tam zwiedziliśmy pracownię introligatorską, poznaliśmy pracę i zawód introligatora. Wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach, na których dzieci wykonały kolorowe kalendarze. Było ciekawie, twórczo i pracowicie, a klej introligatorski pokleił niejedne paluszki (nie tylko dzieci) . Odwiedziliśmy również pracownię warsztatową w której znajdowały się różne ciężkie maszyny (obrabiarki, frezarki..), służące uczniom tej szkoły. Podziwialiśmy w Szkolnym Muzeum Lotnictwa PCEZ, modele śmigłowców, które od 1954 roku produkowała Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „Świdnik” (obecnie Państwowe Zakłady Lotnicze „Świdnik” S.A.) oraz części do samolotów, które wykonali uczniowie w ramach przygotowywania prac dyplomowych. Dzieci wchodziły do wnętrz śmigłowców i siadały za sterem pilota. Wszyscy w swojej wyobraźni odlatywali w przestworza. O śmigłowcach, z wielką pasją, opowiadała pani Zofia Bartnik – konstruktor, nauczycielka lotniczych przedmiotów zawodowych. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – cieszymy się, że chociaż w małym stopniu poznaliśmy Świdnik i ważną część jego historii.

Tekst i zdjęcia : Pani Iwona Szuplewska

Jedna odpowiedź

  1. Check your social signals count

    bvqfdftgt tcitz jjlsqww dvpf xfhbxuwerlryxuk

Możliwość komentowania została wyłączona.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content