WYCIECZKA DO LUBLINA

WYCIECZKA DO LUBLINA

8 listopada 2023 uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie uczestniczyli w wycieczce do Lublina. W ramach wycieczki zwiedzili Stare Miasto oraz Zamek Lubelski. Zmęczeni i głodni zjedli drugie śniadanie w McDonald’s. Po śniadaniu pełni energii odwiedzili Kosmopark. Wyruszyli w podróż w nieznane, kosmiczne przestworza .Znaleźli się wewnątrz epicentrum kosmicznych wydarzeń, których głównymi bohaterami, prawdziwymi astronautami byli oni sami. Oprócz spacerowania i poznawania tajników kosmosu mogli wsiąść do symulatora lotów kosmicznych i odczuć przeciążenia, jakie spotykają astronautów podczas startów rakiety w przestrzeń kosmiczną.

Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach z długopisami 3D. Dzięki technologii 3D w prosty sposób tworzyli przestrzenne, niezwykłe konstrukcje marzeń. Efekt działań był widoczny natychmiast, a prace dały satysfakcję z samodzielnie wytworzonego projektu.

Tekst: Teresa Zgolińska

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content