Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości.

Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości.

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych dla Nas Polaków. Po 123 latach zaborów – niewoli Polska odzyskała wolność.Stala się suwerennym państwem i odzyskała podmiotowość na arenie międzynarodowej.Polska wróciła na mapę Europy. Było to możliwe dzięki wytrwałej walce Polaków w licznych powstaniach i opieraniu się germanizacji i rusyfikacji. Dla upamiętnienia 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 10 listopada 2023 roku całą społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii.

Akademię przygotowali : Sylwia Tabaczewska -Roczon, Magdalena Falkiewicz i Janusz Bączek.Zostaly też ogłoszone wyniki Konkursu historycznego.

Tekst: Sylwia Tabaczewska – Roczon

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content