WIZYTA NA STRZELNICY

WIZYTA NA STRZELNICY

W ramach lekcji EDB uczniowie klasy ósmej z naszej szkoły gościli na strzelnicy wirtualnej w ZS Nr 2 im. Simona Boliwara w Milejowie. Od września poza dotychczasowymi tematami, np. nauką pierwszej pomocy, na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie uczą się m.in. obsługi broni czy strzelania z niej. Resort edukacji postanowił przywrócić elementy dawnego przysposobienia obronnego jako odpowiedź na konflikt zbrojny rozgrywający się tuż za granicą polsko-ukraińską. Nauka strzelania w szkole ma przygotować młodzież na ewentualne zagrożenia. W zakres nauczania zostały włączone treści związane z obronnością, umiejętnościami strzelania i obsługą broni. Ponadto, przygotowaniem uczniów do radzenia sobie z zagrożeniami wywołanymi działaniami wojennymi. Po okiem instruktora strzelań oraz asystujących uczniów z oddziału przygotowania wojskowego lekcja przebiegła interesująco, ciekawie i bezpiecznie. Dziękujemy Pani Dyrektor Magdalenie Gajowiak, za umożliwienie skorzystania że strzelnicy.

Tekst: Pan Janusz Bączek

Zdjęcia: Zuzia Sierpień

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content