Szkolny Dzień Autyzmu

Miniony tydzień poświęciliśmy na przybliżenie uczniom tematyki autyzmu. Wychowawcy podczas godzin wychowawczych wykorzystując prezentację multimedialną i filmy rozmawiali z uczniami o trudnościach z jakimi mierzy się osoba ze spektrum autyzmu w życiu codziennym. Samorząd uczniowski natomiast wykonał gazetkę informacyjną i wsparł organizatorów podczas dekorowania szkoły na Szkolny Dzień Autyzmu. Dzieci w czwartek założyły ubrania koloru niebieskiego na znak solidarności z osobami ze spektrum i ich rodzinami. Podczas przerw uczniowie włączyli się w wykonanie plakatów a przebywając w świetlicy szkolnej ozdabiali niebieskie motyle. Przedszkolaki natomiast wykonały różnokolorowe skrzydła motyla.

🩵❤️🧡💛💚CIEKAWOSTKA 🩵❤️🧡💛💚
Wiele osób kojarzy spectrum autyzmu z kolorem niebieskim i symbolem puzzla. Jednak ani spectrum autyzmu, ani Światowy Dzień Autyzmu nie ma oficjalnego koloru ani symbolu. Popularnym symbolem staje się wielokolorowy symbol nieskończoności. Symbol ten reprezentuje ideę, że autyzm to rozległe, złożone spectrum.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji