Ślubowanie klasy I

Ślubowanie klasy I

15 czerwca br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy I.  W uroczystości brali udział uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią panią Iwoną Szuplewską, dyrektor szkoły pani Jolanta Wójcik, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice.

Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I i IV. Uczniowie w strojach galowych zaprezentowali się całej społeczności szkolnej i rodzicom  poprzez recytację wierszy i śpiew piosenek. Następnie w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów,  swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Z rąk wychowawczyni dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej szkolnej rodziny.  Koledzy   z klas starszych życzyli dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół.  Oczywiście były też wielkie brawa. Po skończonej  uroczystości  dzieci  wraz   z rodzicami udały się do klasy.  Rodzice przygotowali „słodkie rożki obfitości”  oraz przepyszny słodki poczęstunek. Rodzice na pamiątkę ŚLUBOWANIA zakupili do   klasy głośniki.

 Była to niezapomniana uroczystość, która została uwieczniona na zdjęciach i filmikach.                                                                                                                                                   

  Dziękujemy i Gratulujemy!

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content