PROJEKT – „TYDZIEŃ – STOP CYBERPRZEMOCY I UZALEŻNIENIOM!.

PROJEKT – „TYDZIEŃ – STOP CYBERPRZEMOCY I UZALEŻNIENIOM!.

W dniach 27 – 31.03.2023 r. w naszej szkole był realizowany projekt pt.: „TYDZIEŃ – STOP CYBERPRZEMOCY I UZALEŻNIENIOM!”. Jego adresatami byli wszyscy uczniowie naszej szkoły, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Zespół specjalistów naszej szkoły przeprowadził warsztaty w klasach 4-8, które dotyczyły zjawiska cyberprzemocy, uzależnień – hazardu, jak również używek – dopalaczy, energetyków, papierosów, e-papierosów, alkoholu. Rodziców w ramach zebrania ogólnego, zapoznano z w/w tematyką oraz zagrożeniami jakie niesie ze sobą współczesny świat internetu i różnych używek, który jest tak blisko każdego dziecka z jego zaletami, pokusami i niebezpieczeństwami. Wychowawcy klas 1-3 przeprowadzili pogadanki profilaktyczne w oparciu o filmy edukacyjne. Chętni uczniowie wykonali plakaty i przestrzenne papierosy.

Dzieci w wieku dojrzewania są szczególnie narażone na uzależnienia i dlatego należy zdobywać wiadomości i umiejętności zapobiegania im, ale też pomocy już uzależnionym.

Tekst i zdjęcia: Pani Iwona Szuplewska

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content