Podsumowanie konkursu „Ślady Powstania Styczniowego – historia i pamięć”

Podsumowanie konkursu „Ślady Powstania Styczniowego – historia i pamięć”

Odbyło się podsumowanie konkursu „Ślady Powstania Styczniowego – historia i pamięć”. Organizatorem konkursu był Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk wspólnie z Wojewodą Lubelskim – Panem Lechem Sprawką, Marszałkiem Województwa Lubelskiego – Panem Jarosławem Stawiarskim oraz p.o. Dyrektora Filharmonii Lubelskiej – Panią Zuzanną Dziedzic. Honorowy Patronat nad konkursem objął Pan prof. Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki.

Głównym celem konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia Powstania Styczniowego oraz promowanie i kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego na terenie województwa lubelskiego. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza (w kategorii literackiej) lub opracowanie autorskiej pracy plastycznej w technice rysunkowej, malarskiej lub graficznej poświęconych miejscom, postaciom i motywom związanym z Powstaniem Styczniowym.   

Naszą szkołę na konkursie reprezentowali: Wiktoria Mazur, Łukasz Murgała, Maja Kondracka i Kacper Kondracki. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Magdalena Falkiewicz.

Gratulujemy i dziękujemy serdecznie za udział w konkursie.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content