GMINNY DZIEŃ GODNOŚCI

GMINNY DZIEŃ GODNOŚCI

Dzisiaj w NASZEJ SZKOLE odbył się Gminny Dzień Godności ,,Więcej nas łączy niż dzieli”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Milejów. Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi  na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością.

To też wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu szkolnym, rodzinnym oraz społecznym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

Wszystkim dzieciom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im wiara w przychylność losu i ludzką życzliwość, a otwartość otoczenia była dla nich wsparciem w odkrywaniu i rozwijaniu swoich pasji i talentów.

W uroczystości wzięły udział placówki oświatowe z terenu Gminy Milejów: Szkoły Podstawowe z Białki,  Łysołaj, Jaszczowa i Milejowa oraz Przedszkole Samorządowe w Milejowie. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Zofia Tchurzewska- Sekretarz Gminy Milejów, Maria Kanaszewska- Kierownik SBOSiP w Milejowie, Bożena Prokop– Przewodnicząca Zarządu Forum Kobiet Gminy Milejów, Marzanna Sych – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaszczowie , Alicja Ciepielewska – Kot- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białce, Karol Legieć – Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Łysołajach, Joanna Kozak – Dyrektor Przedszkola w Milejowie. Reprezentanci poszczególnych szkół przedstawili swoje talenty. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe tańce, wysłuchać piosenek i wierszy. Serdecznie Dziękujemy rodzicom z naszej szkoły za przygotowanie słodkiego poczęstunku. Dziękujemy Gminie Milejów oraz Forum Kobiet Gminy Milejów za ufundowanie upominków dla uczestników Gminnego Dnia Godności. Była to piękna i wartościowa uroczystość.

Zdjęcia: Pani Anna Kudelska

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content