PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W czwartek 21marca dzieci z naszej szkoły świętowały nadejście wiosny. Przyjście nowej pory roku- wiosny jest doskonałą okazją do uzmysłowienia dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budzącą się do życia przyroda. W naszej szkole przygotowania do pożegnania zimy można było zauważyć już kilka dni wcześniej. Pojawiły się wiosenne dekoracje, a na zajęciach w przedszkolu dzieci z paniami wykonały kukłę Marzannę – ze słomy i gazet, która jest symbolem srogiej zimy. Z Marzannami w rękach wszystkie dzieci przeszły w barwnym korowodzie za szkołę, aby spalić kukłę, a tym samym pożegnać zimę. Wrzucając Marzannę do ognia dzieci śpiewały piosenkę: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno do ognia cię wrzucamy , bo zimę żegnamy a wiosnę witamy!” Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i zagości u nas już na dobre.

Tekst: Monika Rydz-Szewczyk i Anna Kudelska

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content