OBCHODY DNIA ZIEMI

OBCHODY DNIA ZIEMI

Każdego roku obchodzimy Dzień Ziemi, który często nazywany jest też Międzynarodowym Dniem Ziemi. Celem tego wydarzenia jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Hasło przewodnie Dnia Ziemi 2023 brzmi „Zainwestuj w naszą planetę”. Podkreśla ono tym samym znaczenie poświęcenia naszego czasu, zasobów i energii na rozwiązanie palących kwestii środowiskowych: rabunkowej eksploatacji zasobów, degradacji ekosystemów, problemu zmiany klimatu…

Społeczność naszej szkoły ma świadomość, że to nasze osobiste zaangażowanie – czyli właśnie inwestowanie w naszą planetę, jest konieczne, aby ją chronić, jest receptą na lepszą przyszłość.

Z tej okazji już od poniedziałku dzieci z przedszkola i zerówki wykonywały szereg czynności związanych z tym świętem. Ostatnim etapem było przyniesienie przez dzieci roślin ozdobnych i wysadzenie ich na szkolnych rabatach. Działanie to było wspólną inicjatywą Przedszkola, klas I-III, Świetlicy Profilaktycznej oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Wszyscy, zarówno młodsi jak i starsi, jak zwykle wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wszystkich wykonanych prac i podjętych działań.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content