NARODOWE CZYTANIE 2023 – „NAD NIEMNEM” ELIZY ORZESZKOWEJ

NARODOWE CZYTANIE 2023 – „NAD NIEMNEM” ELIZY ORZESZKOWEJ

19.09.2023 r. w naszej szkole odbyło się wydarzenie czytelnicze w ramach Narodowego Czytania 2023 – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Nauczyciele we współpracy z panią Jolantą Pikul z Gminnej Biblioteki w Milejowie Filia w Łańcuchowie przygotowali oprawę uroczystości. Do udziału włączyli się przedstawiciele rodziców i dziadków: pani Jolanta Ryczek i pani Weronika Chapuła. Nauczyciele i uczniowie z klas IV-VII zintegrowali się podczas czytania i słuchania fragmentów z powieści pozytywistycznej.

Zarówno dekoracja, jak i przygotowane materiały multimedialne, miały na celu przybliżenie wybranych fragmentów „Nad Niemnem” – opisów przyrody, życia ludzi oraz tła historycznego utworu. Wykorzystano z zasobów TVP fragment filmu w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego oraz zdjęcia dostępne w internecie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie wydarzenia: nauczycielom, pracownikom obsługi, a w szczególności lektorom. Uczniowie, którzy czytali wybrane fragmenty to: Bartosz Pikul, Helena Drzewiecka, Igor Chapuła, Ewa Stamirowska i Filip Czuchryta; nauczycieli reprezentowali pani Katarzyna Kondracka i pan Janusz Bączek. Nad całością czuwały pani Magdalena Falkiewicz i pani Sylwia Tabaczewska. Pani Jolanta Pikul zadbała o piękną oprawę graficzną.

Tekst Magdalena Falkiewicz, zdjęcia Michał Guz i Izabela Czmuda

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content