Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF. To wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy apel, podczas którego wierszem i piosenką przybliżyliśmy prawa dziecka. Uczniowie dowiedzieli się również czegoś więcej o organizacji humanitarnej i rozwojowej pracującej na rzecz dzieci jaką jest UNICEF. Wychowawcy w swoich klasach przeprowadzili zajęcia związane z tematyką praw dziecka. Uczniowie wykonywali plakaty zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Dodatkowo dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę na ten temat dzięki informacjom na gazetkach szkolnych, które zostały przygotowane w związku z obchodami.

Oczywiście tego dnia w całej społeczności szkolnej – zarówno w strojach, jak i w dekoracji dominował kolor niebieski, który jest kolorem UNICEF symbolizującym jedność z dziećmi na świecie.

#unicefpoland

#WorldChildrensDay

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content