Lekcja o Funduszach Europejskich – VIII edycja

Lekcja o Funduszach Europejskich – VIII edycja

Uczniowie Klas VI-VII Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie uczestniczyli w lekcjach o Funduszach Europejskich. To już VIII akcja edukacyjna skierowana do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych w Polsce Wschodniej. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są zmiany klimatu i sposoby jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się jak mogą dbać o klimat w perspektywie lokalnej – w swoich domach i miejscowościach. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.

Uczniowie uczestniczący w lekcjach otrzymali: komiksy, zeszyty ćwiczeń, broszury o Unii Europejskiej oraz drobne upominki .

Tekst i zdjęcia: Teresa Zgolińska

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content