DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

13 października spotkaliśmy się na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy 250 lat temu, 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela. W naszej szkole jest to również święto pierwszaków, które zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie. Akademię rozpoczęliśmy od wprowadzenia pocztu i odśpiewania hymnu. Pani dyrektor złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, rodzicom i uczniom, podkreślając, że wszyscy biorą udział w procesie edukacji. Pierwszaki pięknie zaprezentowały się, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Po złożeniu ślubowania dzieci zostały pasowane przez panią dyrektor na uczniów naszej szkoły. Rodzice ufundowali dla swych pociech „rożek obfitości” oraz poczęstunek. Uczniowie klasy VII przygotowali część artystyczną z piosenkami. Wszyscy bawili się wspaniale. Dziękujemy uczniom i rodzicom za wszystkie miłe słowa oraz słodki akcent. Za oprawę artystyczną odpowiadały panie Marta Wawrzycka, Joanna Kowalczyk i Magdalena Falkiewicz. Piękną dekorację wykonały panie Anna Obara i Katarzyna Kondracka. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniach.

Tekst: Pani Magdalena Falkiewicz ,

Zdjęcia: Pani Izabela Czmuda

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content