Bezpieczne ferie zimowe

Bezpieczne ferie zimowe

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych, w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantkami z KPP w Łęcznej. Uczniowie utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe oraz zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Panie policjantki przypomniały również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz przypomniały zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „Nie rozmawiaj…”, „Nie ufaj…”, „Nie wpuszczaj do domu…”. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o bezpieczeństwie w internecie. Uczniowie zostali zaproszeni i zachęceni do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Zilustruj dekalog narciarza”. Panie policjantki zakończyły spotkanie życząc uczniom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content