11 listopada – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

,, Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! „ – Leopold Staff

Dnia 10 listopada 2022 roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania o godzinie 11:11 „Mazurka Dąbrowskiego”.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Wójcik, która w skrócie przedstawiła sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz ukazała ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Nawiązała także do toczącej się obecnie wojny na Ukrainie.

Potem uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się przed społecznością szkolna w części artystycznej z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ukazano też ducha walki.  Chciano w ten sposób wzbudzić w widzu refleksje dotyczące tak ważnego dla nas Polaków Święta oraz uczcić pamięć tych, którzy oddali swe życie w obronie ojczyzny.

Uroczystość została przygotowana przez p. Janusza Bączka, p. Sylwię Tabaczewską Roczon i p. Renatę Garbal.

Dekoracje wykonały: p. Anna Obara, p. Emilia Kostrobało i p. Izabela Szymczuk

Zdjęcia: Pani Anna Obara i Pani Anna Nazarewicz