Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Po miesiącach wytężonej pracy, 21 czerwca 2024 roku, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 8.00 społeczność szkolna uczestniczyła we mszy świętej, której przewodniczył ksiądz kanonik Tomasz Konstanciuk.
O 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24. Zgodnie z tradycją wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.
Na początku pani dyrektor Jolanta Wójcik przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz podziękowała wszystkim za współpracę w kończącym się roku szkolnym. Następnie pani Magdalena Falkiewicz odczytała list Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach. Rodzice uczniów, którzy uzyskali świadectwo z paskiem, odebrali listy gratulacyjne. Pani Jolanta Pikul przekazała nagrody za czytelnictwo ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Milejowie.
Następnie dzieci z zerówki na pożegnanie z przedszkolem przedstawiły krótką inscenizację, w której wspominały czas spędzony w przedszkolu.
Po przedszkolakach z krótką część artystyczną wystąpili uczniowie klas VI i VII, którzy w imieniu wszystkich dzieci, podziękowali pani dyrektor, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za kończący się właśnie rok szkolny. Nie zapomnieli również o swoich rodzicach, którym dziękowali za trud włożony w wychowanie i za wszelką pomoc.

Uroczystości zakończyła pani dyrektor, życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie klas I -VII udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by odebrać świadectwa i pożegnać się we własnym gronie.
Tekst: Katarzyna Kondracka
Zdjęcia: Magda Kusyk

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content