Uroczysty apel wielkanocny

Uroczysty apel wielkanocny


Wielkanoc jest największym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody. Spotykają się, by w atmosferze życzliwości i pokoju przekazać sobie świąteczne życzenia.
Wielka Środa to ostatni dzień w szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne. Tradycją naszej szkoły jest uroczysty apel i dzielenie się poświęconym jajkiem. Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Jolanta Wójcik. Złożyła uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia zdrowych, wesołych świąt. Modlitwę i błogosławieństwo przygotowanych jaj świątecznych poprowadził proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie Ksiądz Kanonik Tomasz Konstanciuk. Skierował on także słowo do zebranych na temat znaczenia wiary w życiu człowieka, szczególnie tego młodego.
Spotkanie było wypełnione pięknymi piosenkami, które wszyscy ochoczo śpiewali. Nie zabrakło również koszyczków z dekoracją wielkanocną, pisanek, oraz prac plastycznych uczniów, które wprowadziły wszystkich w miły, wielkanocny nastrój.
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim zdrowia, radości i pokoju; bezpiecznego, radosnego – a może pachnącego – śmigusa dyngusa. Wszystkim: odpoczynku i ochoty do dalszej pracy!
Tekst: Janusz Baczek
Zdjęcia: Anna Kudelska

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content