Udział w programie ” Mediacje rówieśnicze”.

Udział w programie ” Mediacje rówieśnicze”.

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w programie pt. „Mediacje rówieśnicze” ,którego organizatorem jest Sąd Okręgowy w Lublinie. W dniu 20 października odbyła się konferencja, na której przedstawiono główne założenia programu oraz propozycje działań dla szkół. Głównym celem programu jest przeciwdziałanie agresji i innym patologicznym zachowaniom młodzieży w szkole, a w szczególności promocja rozwiązywania konfliktów i sporów rówieśniczych bez przemocy oraz podniesienie kultury prawnej w szkołach poprzez propagowanie idei sprawiedliwości naprawczej oraz uczenie dzieci i młodzieży, że każdy konflikt można rozwiązać poprzez dialog prowadzący do porozumienia.

Program ten objęty jest porozumieniem Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie z Kuratorem Oświaty w Lublinie.

W konferencji uczestniczyły uczennice klasy VII, Magdalena Szurek i Wiktoria Chmiel, pod opieką psychologa szkolnego pani Moniki Jakubaszek.

Tekst i zdjęcia Pani Monika Jakubaszek

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content