Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i Dzień Gier Planszowych w naszej szkole

Dziś, 10 października, nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który połączony został z Dniem Gier Planszowych. W ramach obchodów zorganizowaliśmy szereg działań mających na celu zwrócenie uwagi na znaczenie zdrowia psychicznego oraz propagowanie pozytywnych postaw w codziennym życiu.

W trakcie dnia przeprowadzono rozmowy z uczniami ze wszystkich klas na temat zdrowia psychicznego oraz sposobów dbania o dobre samopoczucie. Uczniowie mieli okazję losować rozdawane przez członków Samorządu Uczniowskiego karteczki ze „Słoika Dobrych Myśli”, które zawierały motywujące sentencje. Ponadto, dzieci zadawały pytania związane z profilaktyką zdrowia psychicznego oraz dzieliły się swoimi pomysłami na utrzymanie równowagi emocjonalnej. Na szkolnym korytarzu pojawiły się gry planszowe i kolorowanki antystresowe. Uczniowie mogli również wyciszyć się przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej.

W szkole została także przygotowana specjalna gazetka, która zdobi korytarz, zawierająca ważne informacje dotyczące zdrowia psychicznego oraz wskazówki, jak o nie dbać.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego będą kontynuowane przez cały październik, który ogłosiliśmy miesiącem zdrowia psychicznego. W tym czasie uczniowie będą mogli uczestniczyć w warsztatach tematycznych, pogadankach oraz angażujących zadaniach mających na celu poszerzenie wiedzy i świadomości na temat tego ważnego zagadnienia.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w działaniach, które pozwolą im lepiej zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kondracka