Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11 października 2024 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. To bardzo ważne wydarzenia w życiu naszej szkoły, kultywowane od wielu lat. Akademia rozpoczęła się programem artystycznym, który przygotowali uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Szuplewskiej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością – dyrektor szkoły pani Jolanta Wójcik, przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Pikul, rodzice uczniów klasy pierwszej, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz przedszkolacy i uczniowie. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności w programie artystycznym, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor szkoły symbolicznym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie. Dowodem był dyplom pasowania na ucznia wręczony dzieciom przez wychowawczynię panią Iwonę Szuplewską.Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy na pamiątkę tak doniosłego dla wszystkich wydarzenia, obdarowali swoje pociechy upominkami.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! Pamiętajcie!– „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”
W dalszej części dzisiejszej uroczystości odbyła się akademia z okazji Komisji Edukacji Narodowej. Pani dyrektor szkoły złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. W tym dniu do obchodów włączył się również Samorząd Uczniowski, którego przedstawiciele wręczyli każdemu pracownikowi szkoły symboliczną różę wraz z życzeniami. Uroczystość uświetnił zabawny program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV i VIII pod kierunkiem pani Iwony Szuplewskiej, który zadedykowany był wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz całej społeczności uczniowskiej. O tym dniu pamiętała również Rada Rodziców, w imieniu której przewodnicząca pani Jolanta Pikul złożyła najserdeczniejsze życzenia oraz zaprosiła na słodki poczęstunek. Tak podniosła uroczystość została zakończona śpiewem piosenki z życzeniami przez uczniów klas IV- VIII oraz gromkim „sto lat” odśpiewanym przez wszystkich. Uroczystość zakończyła się przesłaniem naszego patrona Kornela Makuszyńskiego: „Mądrym być to wielka sztuka, być dobrym jeszcze większa”.
Tekst: Iwona Szuplewska, zdjęcia: Anna Obara