Rozpoczęcie roku szkolnego 2024-2025

2 września 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice przywitali nowy rok szkolny. Pierwszy dzień szkoły rozpoczęliśmy od udziału w Mszy Świętej w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie. Następnie cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się uroczysty apel inauguracyjny. Rozpoczęto go tradycyjnie wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor Jolanta Wójcik powitała wszystkich uczniów, a szczególnie tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Nauczyciele odebrali życzenia wielu sukcesów dydaktycznych i wychowawczych oraz satysfakcji z pracy, zaś rodzice udanej współpracy z nauczycielami i wychowawcami. Podczas uroczystości odczytany został również list Wojewody Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty na inaugurację roku szkolnego 2024/2025. Następnie przedstawiciele uczniów klasy VIII przybliżyli nam historię wybuchu II wojny światowej w związku z przypadającą 85. rocznicą jej wybuchu. Uczczono także minutą ciszy śmierć wszystkich poległych podczas tej wojny. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Wszystkim uczniom jeszcze raz życzymy powodzenia, sukcesów oraz pozytywnej energii w nowym roku szkolnym.

Tekst: Katarzyna Kondracka, zdjęcia Anna Obara