DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

To już dziś! Dzień Bezpiecznego Internetu 2023! Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W Polsce organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Bardzo ważnym punktem w corocznych obchodach DBI jest Gala z udziałem ekspertów, która w tym roku odbędzie się 7 lutego w formule hybrydowej. Podczas tego wydarzenia nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy oraz rodzice mają okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu aktualnej problematyki bezpieczeństwa w sieci czy sposobów pozytywnego wykorzystywania internetu z uczniami. Gala Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się w Teatrze Palladium na ulicy Złotej 9 w Warszawie w godzinach 11:00-15:00. Wydarzenie będzie można również oglądać online na stronie dbi.pl oraz facebook.com/bezpiecznyinternet (bez konieczności wcześniejszej rejestracji). Nasi uczniowie już przygotowali się na obchody DBI i stworzyli plakaty tematyczne. W ramach tej inicjatywy nauczyciele i uczniowie wezmą w najbliższych dniach udział w webinarach i lekcjach online poruszających tematy: cyberprzemocy, wpływu internetowych wzorców na dzieci i młodzież, włączanie dzieci i młodzieży w kształtowanie środowiska wirtualnego, cyberhigieny, dezinformacji w sieci, prywatności w sieci oraz śladu cyfrowego.

Przygotowała: Pani Anna Nazarewicz

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content