Bezpieczeństwo uczniów

„Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne” to temat spotkania, które miało miejsce 27 września w naszej szkole. Spotkanie prowadziła policjantka z KPP w Łęcznej.
Celem wizyty było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią, niebezpieczne treści i kontakty jakie możemy spotkać w Internecie, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań m.in. w zakresie braku poszanowania cudzej własności. Pani policjant przedstawiła także ważne treści zawarte w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich (np. prawa i obowiązki nieletnich, środki przeciwdziałania demoralizacji) oraz przedstawili procedury reagowania wobec sprawców przemocy. Przypomniano także uczniom, czego nie mogą i nie powinni robić, korzystając z Internetu, m.in.: – stosować przemocy werbalnej (wyzywać, poniżać, ośmieszać, straszyć, szantażować),

• rejestrować filmów i zdjęć wbrew woli drugiej osoby,
  • publikować w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji,
  • tworzyć kont anonimowych, podszywać się pod inną osobę.
    Ponadto przypomniała wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie w społeczeństwie oraz wspomniała o poważnych konsekwencjach, które mogą grozić uczniom za nieprzestrzeganie prawa.
    Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.
    Serdecznie dziękujemy przedstawicielce KPP w Łęcznej za wizytę w naszej placówce szkolnej.