Udział w konferencji programu „Mediacje rówieśnicze metodą bezkonfliktowego rozwiązywania szkolnych sporów wśród uczniów szkół województwa lubelskiego”.

Dnia 6 października 2025 r. w Sądzie Okręgowym w Lublinie odbyła się w Konferencja na temat: Podsumowanie programu „Mediacje rówieśnicze metodą bezkonfliktowego rozwiązywania szkolnych sporów wśród uczniów szkół województwa lubelskiego”.
Prelegenci w swoich wystąpieniach poruszyli następujące tematy:
• „Miejsce mediacji w oświacie”,
• „Uniwersalne wartości mediacji rówieśniczych”,
• „Czy warto czasami się pokłócić?”,
• „Zjawisko hejtu w szkołach – odpowiedzialność prawna nieletnich”.
Podczas wydarzenia nastąpiło uroczyste wręczenie statuetki dla Mediatora Rówieśniczego Roku 2024-2025 oraz nagród dla laureatów konkursu plastycznego i literackiego w ramach programu „Mediacje rówieśnicze w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży” za rok szkolny 2024/2025.
W konkursie plastycznym naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII – Dominika Wachowiec, zaś w konkursie literackim również uczennica klasy VIII – Julia Jabłońska.
Organizatorzy przyznali, że w tym roku było bardzo duże zainteresowanie konkursami i stąd też duża konkurencja. Pomimo, że naszym uczennicom nie udało się zdobyć nagród to jesteśmy z nich bardzo dumni i gratulujemy odwagi, ponieważ tematyka nie należała do najłatwiejszych.
Nasza szkoła podczas konferencji reprezentowana była przez panią Katarzynę Kondracką – pedagoga specjalnego i panią Monikę Jakubaszek – psychologa szkolnego.
Udział w konferencji był wartościowym wydarzeniem, które umożliwiło wymianę doświadczeń oraz refleksję nad znaczeniem mediacji w pracy z młodzieżą. Spotkanie pokazało, jak istotne jest rozwijanie wśród uczniów umiejętności porozumiewania się, współpracy i rozwiązywania konfliktów w sposób konstruktywny.







