Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje”
16 kwietnia odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Policji na temat „Bezpieczne wakacje”. Omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach oraz podczas wyjazdów turystycznych. Zwrócono uwagę na ostrożność podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz właściwe reagowanie w sytuacjach zagrożenia. Dużo miejsca poświęcono bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przypomniano zasady poruszania się rowerem i hulajnogą elektryczną oraz obowiązujące przepisy. Podkreślono znaczenie noszenia kasków ochronnych, które znacząco zmniejszają ryzyko poważnych urazów. Zaznaczono również, że od niedawna obowiązują nowe przepisy dotyczące dzieci i młodzieży w zakresie korzystania z kasków podczas jazdy rowerem i hulajnogą. Ważnym tematem było także cyberbezpieczeństwo. Uczestnikom przypomniano o zagrożeniach w internecie, mediach społecznościowych i grach online oraz o sposobach reagowania na cyberprzemoc.
Przekazane informacje przyczyniły się do zwiększenia świadomości uczniów na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego spędzania wakacji.






