ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego”

Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 8.00 społeczność szkolna uczestniczyła we mszy świętej, której przewodniczył ksiądz kanonik Tomasz Konstanciuk. O 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego rozpoczęło się się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23.

Na początku pani dyrektor Jolanta Wójcik przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania sztandaru szkoły, a potem ślubowanie absolwentów. Głos zabrała pani dyrektor, następnie odczytano list Lubelskiego Kuratora Oświaty. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach. Rodzice uczniów, którzy uzyskali świadectwo z paskiem, odebrali listy gratulacyjne. Pani Jolanta Pikul przekazała nagrody za czytelnictwo ufundowane przez GBP w Milejowie. Następnie uczniowie klasy VIII za pomocą scenek, piosenek i prezentacji zdjęć wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Nie obyło się bez łez wzruszenia.

Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy VI, którzy dobrym słowem i upominkiem pożegnali starszych kolegów. Rada Rodziców również ufundowała drobne pamiątki. Wychowawca klasy VIII, pan Janusz Bączek, pożegnał swoich wychowanków dobrym słowem oraz wartościowym przesłaniem na kolejny etap życia, według wskazówek Świętego Jana Pawła II.

Uroczystości zakończyła pani dyrektor, życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by odebrać świadectwa i pożegnać się we własnym gronie. Rodzice klasy VIII wyrazili swoją wdzięczność słodkim poczęstunkiem.

Tekst: Janusz Bączek, Magdalena Falkiewicz

Zdjęcia: Anna Nazarewicz

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content