Wycieczka na spektakl teatralny „Dziady” i do parku rozrywki i sportu Strefa Wysokich Lotów  w Lublinie

Wycieczka na spektakl teatralny „Dziady” i do parku rozrywki i sportu Strefa Wysokich Lotów  w Lublinie

Najważniejsze dzieło w historii polskiego teatru, dramat „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza to jedna z lektur obowiązkowych, która jest obecna w podstawie programowej. Sztuka próbuje uświadomić nam, że nasze czyny zawsze pociągają za sobą konsekwencje. Tajemnicza atmosfera, nietuzinkowe efekty specjalne pozwoliły oddać się temu spektaklowi w całości i przeżywać go na nowe, niespotykane dla nas na co dzień sposoby. Wyjątkową atmosferę tego miejsca uczniowie odczuli dzięki niecodziennej aranżacji sceny w kinie „Lot” w Świdniku.

Następną atrakcją była wizyta uczniów klas IV-VIII w parku rozrywki i sportu Strefa Wysokich Lotów w Lublinie. Była to znakomita okazja do spotkania się ze sportem w nowoczesnych warunkach, gdzie w wyjątkowy sposób rozwijana jest koordynacja i ogólna sprawność ruchowa. Uczniowie pod opieką trenerów uczyli się podstaw akrobatyki łącząc sport z zabawą.

Tekst i zdjęcia: Pan Janusz Baczek

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content