Wigilia 2023

22 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na corocznej Wigilii. Nie zawiedli także zaproszeni goście: Ksiądz Tomasz Konstanciuk, Sekretarz Gminy Milejów pani Zofia Tchurzewska, Przewodniczący Rady Gminy Milejów pan Andrzej Wirski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie pani Mariola Matyjaszczyk, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie filii w Łańcuchowie pani Jolanta Pikul. Swoją obecnością zaszczycili nas też nasi emeryci i rodzice. Uczniowie i przedszkolaki przygotowali jasełka, które przypomniały dzieje narodzin Jezusa i nawiązały do najważniejszych wartości w życiu człowieka. Nie zabrakło oczywiście kolęd. Ksiądz proboszcz Tomasz Konstanciuk przeczytał fragment pisma świętego i poprowadził modlitwę. Następnie poświęcił opłatki i wszyscy składali sobie świąteczne życzenia. Pracownicy obsługi przygotowali smaczne potrawy wigilijne. Tradycyjnie był barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryba i śledzie. Natomiast rodzice usmażyli przepyszne racuchy. Całości dopełniły przepiękne dekoracje i stroiki wykonane przez uczniów i pracowników szkoły. Zaproszeni goście nie szczędzili serdecznych słów. Takie uroczystości w naszej szkole z pewnością budują poczucie wspólnoty.

Dziękujemy pani Annie Obarze i panu Januszowi Bączkowi za czuwanie nad całością uroczystości oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania.

Zdjęcia: Magda Kusyk, Izabela Czmuda, Anna Kudelska, Anna Kulik-Skaskiewicz