Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

W tym roku 14 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Został on ustanowiony w 2000 roku przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i jest obchodzony corocznie w drugą sobotę września. Celem tego wydarzenia jest edukacja dotycząca zasad udzielania pierwszej pomocy.
W naszej szkole z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia dla uczniów klas I-III. 13 września była część teoretyczna z materiałami ćwiczeniowymi oraz filmem edukacyjnym, zaś 20 września odbyły się warsztaty praktyczne, podczas których dzieci uczyły się prawidłowo wzywać pomoc, ćwiczyły pozycję bezpieczną oraz podejmowały próby resuscytacji na fantomie.
Podczas zajęć wykorzystano fantom, materiały dydaktyczne oraz atrapy telefonów, które nasza szkoła otrzymała od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, do którego przystąpiła nasza szkoła.