SZKOLNY KLUB CZYTAJĄCYCH RODZICÓW
Dodane przez admin dnia Październik 28 2019 05:40:07

Czytanie głośne, ciche, ze zrozumieniem – tego nigdy za wiele w każdym wieku szkolnym. W ramach realizacji szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego chcieliśmy rozbudzić u dzieci z Przedszkola, Oddziału Przedszkolnego, uczniów klas I-III chęć do systematycznego poznawania świata fantazji różnych autorów. Uważne słuchanie, bajek, baśni, wierszy, pobudza wyobraźnię dziecka, a tym samym zachęca do wypowiedzi dot. wysłuchanych treści.

O Pomoc prosimy chętnych rodziców, którzy poświęcą swój czas i poczytają innym dzieciom.

Do współpracy zaprosiliśmy p. Jolantę Pikul z Gminnej Biblioteki w Łańcuchowie, która jest strażniczką bajkowego księgozbioru.
Pierwsze spotkanie Klubu Czytających rodziców odbyło się 16.10.2019r. na kole czytelniczym w klasie II. Pani Joanna Siemińska zapoznała uczniów z mniej znanymi wierszami Jana Brzechwy. Było to ciekawe doświadczenie dla dzieci, odpowiadały na pytania, wyciągały morały z wysłuchanych wierszy. Coraz odważniej i aktywniej się wypowiadały. Na zakończenie rysowały wybranych bohaterów z wierszy J. Brzechwy. Dzięki temu powstała ciekawa i kolorowa wystawa ich prac.
Było to miłe i wartościowe spotkanie. Dziękujemy pierwszemu chętnemu rodzicowi, pani Joannie Siemińskiej i zachęcamy innych rodziców do współpracy.
Chętnych rodziców prosimy o skontaktowanie się z wychowawcą z Przedszkola, Oddziału Przedszkolnego, klas I-III, oraz p. Jolanty Pikul w celu ustalenia terminu zajęć.


Wspólnie Pomóżmy naszym dzieciom pokochać świat bohaterów literackich, a następstwem będzie chęć samodzielnego ich poznania poprzez czytanie książek.

Tekst: Iwona Szuplewska.
Foto: Jolanta Pikul.


Rozszerzona zawartość newsa