PAŹDZIERNIKOWE UROCZYSTOŚCI
Dodane przez admin dnia Październik 28 2019 05:39:37

Piątek, 11 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie był wyjątkowym dniem dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych uczniów, obchodzono także Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu symbolicznym, podczas której pierwszoklasiści składają przyrzeczenie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku i określone specjalną ustawą. Samo święto upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Oficjalne obchody rozpoczął Polonez zaprezentowany przez uczniów klasy VI i VII,*clap* których przygotował pan Wojciech Zgoliński. Kolejnym punktem programu było wystąpienie pierwszaków, przygotowane pod czujnym okiem wychowawczyni pani Emilii Kostrobało. Po popisach recytatorskich oraz piosenkach i egzaminie, który najmłodsi uczniowie zdaniem wszystkich zgromadzonych zaliczyli bezbłędnie, nastąpił najważniejszy punkt uroczystości - złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klasy pierwszej do naszej szkoły.*lol* Symbolicznego pasowania na uczniów historycznym ołówkiem dokonała pani Jolanta Wójcik - dyrektor szkoły, po czym w swoim wystąpieniu przywitała serdecznie pierwszoklasistów już jako prawowitych uczniów szkoły oraz życzyła im samych sukcesów i powodzenia. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy.
W piątkowy poranek swoje święto obchodzili także wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, którym pani dyrektor złożyła gratulacje, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły. Ponadto życzyła wielu sił i wytrwałości, mówiła także o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Uczniowie klasy V pod kierownictwem pani Iwony Szuplewskiej *clap*z tej okazji przygotowali przedstawienie. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.
Uczniowie klasy VIII okazali się profesjonalnymi konferansjerami całej uroczystości. *clap*Wiele ciepłych, miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników od uczniów i rodziców. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o wszystkich uczniów.
Rodzice przygotowali dla nauczycieli i pracowników szkoły słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.

Tekst:Emilia Kostrobało
Foto: Joasia Dudek, Koło FOTO


Rozszerzona zawartość newsa