NARODOWE CZYTANIE 2019
Dodane przez admin dnia Wrzesień 23 2019 05:54:23

Na ulicy Miodowej co dzień około południa można było spotkać jegomościa w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskiej (...).
Tymi słowami rozpoczyna się Katarynka Bolesława Prusa, którą wybraliśmy do przeczytania w ramach udziału w 8 Ogólnopolskim Narodowym Czytaniu ośmiu nowel obrazujących sto lat dziejów Polski. Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Narodowe Czytanie to społeczna kampania promująca czytelnictwo. Organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku.
Nie mogło zabraknąć w tej akcji Naszej Szkoły. Swój udział podkreślimy, organizując wspólnie z filią Biblioteki Publicznej w Milejowie czytanie noweli Bolesława Prusa. Lektorami byli nie tylko uczniowie szkoły, ale też Rodzice, Nauczyciele. Zorganizowane spotkanie zostało ciepło przyjęte przez społeczność szkolną.
Uczniowie obiecali, że na pewno sięgną po kolejne lektury z ogłoszonej listy.*clap*
Uroczystość przygotowały pani Elżbieta Rymczuk, nauczycielaka języka polskiego w naszej szkole oraz pani Jolanta Pikul z łańcuchowskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej.

Tekst: Elżbieta Rymczuk


Rozszerzona zawartość newsa