W NASZYM ŚWIECIE WYOBRAŹNI
Dodane przez admin dnia Maj 29 2019 21:34:56

22 maja 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Milejów. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem „W naszym świecie wyobraźni”. Przygotowana została przez panie: Martę Wawrzycką, Katarzynę Kondracką i Annę Obara z pomocą pani dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Wzięły w nim udział następujące placówki:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie,
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce,
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie,
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej,
Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej,
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy
oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Milejowie.
Na uroczystości miło nam było gościć: Sekretarza Gminy Milejów – panią Zofię Tchurzewską, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejowie –panią Barbarę Stankiewicz-Truk, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie – panią Dominikę Kornecką,dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie – panią Mariolę Matyjaszczyk i panią Jolantę Pikul – bibliotekarza Filii GBP w Łańcuchowie,panią Bożenę Prokop ze Stowarzyszenia Forum Kobiet Gminy Milejów,Ks. TomaszaKonstanciuka – proboszczaParafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie, przewodniczącą Rady Rodziców – panią Agnieszkę Kondracką,nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i oczywiście dzieci, młodzież i uczestnikówz poszczególnych szkół i placówek.


Przygotowała: Katarzyna Kondracka,
Zdjęcia: Anna Obara, Anna Kudelska

Więcej o programie możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.

Rozszerzona zawartość newsa

W ramach obchodów zorganizowano przegląd talentów i pasji. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały „Trzy rockowe dziewczyny”: Klaudia, Malwina i Wiktoria z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej oraz Oliwia, Julia i Szymon- uczniowie klasy V c ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie. Umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej, zespoły: „Kruszynki” i „Roztańczone Ludki” ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białce oraz zespół „Crazy Dance” z Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Milejowie.Swój talent aktorski zaprezentował zespół teatralny „Bystrzaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy w przedstawieniu z humorem pt. „Kopciuszek”. Swoje umiejętności aktorskie pokazali również uczniowie klasy II i V ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie.Jako gospodarze wystawili barwne przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”.
Oprócz występów zespołowych były też występy indywidualne. Wiktor Sochacki ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Milejowie opowiedział nam o swojej pasji jaką są dla niego zwierzęta i podzielił się swoją wiedzą na ich temat. Zaprezentował nam również swoją bardzo pokaźną kolekcję zwierzakowych figurek i maskotek oraz książek o zwierzętach. Swoją pasją podzielił się z nami także Kacper Szymański-uczeń klasy II naszej szkoły, który interesuje się dinozaurami i wie o nich naprawdę dużo. Zaprezentował nam swoją wiedzę na ten temat podczas prezentacji multimedialnej, którą przygotował z pomocą nauczyciela wspomagającego.
Niespodzianką był występ taneczny grupy „Praktyka Ruchu” z Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie. Po występie tancerze porwali wszystkich do tańca, przy okazji dając nam cenną lekcję ruchów tanecznych za co serdecznie dziękujemy.
W ramach obchodów ogłoszony został konkurs plastyczny „W naszym świecie wyobraźni”, w którym wzięli udział uczniowie i podopieczni wspomnianych placówek, wykonując grupowe prace plastyczne.
Podczas uroczystości pani Zofia Tchurzewska - Sekretarz Gminy Milejów i pani Jolanta Wójcik –dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie wręczyły dyplomy i nagrody rzeczowe uczestnikom konkursu plastycznego i przeglądu talentów i pasji.
Serdecznie dziękujemy sponsorom XI Powiatowego Dnia Godności za okazane wsparcie przy organizacji tak ważnej dla nas uroczystości. A byli nimi:
- Gmina Milejów,
- Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Łęcznej,
- pani Agnieszka Malinowska - Sklep Spożywczy „GROSZEK” Łańcuchów,
- Hurtownia „ARPOS” Beata Mazurek Marek Ogórek Spółka Jawna w Łęcznej,
- pani Aneta Malinowska - pracownika Szkoły Podstawowej w Łańcuchowie.
Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy wszystkim dyrektorom, nauczycielom, opiekunom i rodzicom oraz uczniom i uczestnikom poszczególnych szkół i placówek za wkład włożony w przygotowanie prac plastycznych, prezentacji i występów, które dostarczyły wszystkim wielu radości i wzruszeń. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za który również serdecznie dziękujemy.
Wierzymy, że ten dzień na długo zagości w naszej pamięci i jeszcze przez długi czas będziemy go wspominać.